Joga twarzy – jak zacząć i na jakie efekty możemy liczyć

Joga twarzy to zbiór stosunkowo prostych ćwiczeń znanych z tego, że są w stanie nieść za sobą spektakularne korzyści. I choć jej zwolennicy koncentrują się przede wszystkim na korzystnym wpływie jogi twarzy na samopoczucie, korzyści estetyczne wcale nie są mniej spektakularne. Joga twarzy nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również spłyca zmarszczki. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Czym jest joga twarzy?

Joga twarzy najczęściej jest definiowana jako zestaw oryginalnych ćwiczeń charakteryzujących się tym, że z powodzeniem mogą być wykonywane w domowym zaciszu. Ćwiczenia są różnorodne, celem każdego z nich jest jednak niezmiennie właściwe napinanie, a następnie również rozluźnianie mięśni. To właśnie dlatego już po kilku próbach wykonania ćwiczeń można zauważyć, że mięśnie twarzy sprawiają wrażenie bardziej sprężystych i wzmocnionych. Joga twarzy prowadzi także do wypełnienia i ujędrnienia skóry, Błyskawicznie rozwiązuje szereg poważnych problemów związanych z jej wyglądem, w tym choćby problem opadających policzków.

Joga twarzy – co możemy zyskać?

Joga twarzy jest reklamowana przede wszystkim jako sprawdzony sposób na poprawienie i odmłodzenie wyglądu naszej twarzy. Okazuje się jednak, że nie mówimy wcale o jej jedynym atucie. To także doskonałe rozwiązanie wtedy, gdy chcemy wzmocnić mięśnie twarzy i poprawić krążenie w jej obrębie. Jeśli zdecydujemy się na regularne wykonywanie ćwiczeń, możemy liczyć przede wszystkim na poprawę owalu twarzy przy jednoczesnym braku zmarszczek na szyi. Ćwiczenia umożliwiają także wygładzenie zmarszczek zlokalizowanych wokół oczu i ust oraz uniesienie kącików ust, co sprawia, że wyraz twarzy sprawia wrażenie bardziej pogodnego. Ćwiczenia poprawiają też wygląd policzków oraz kości policzkowych i elastyczność skóry. Mają też korzystny wpływ na wygląd oczu. Zmniejszają widoczność worków pod oczami, a jednocześnie sprawiają, że oczy zyskują bardziej wypoczęty wygląd.

Joga twarzy – od czego zacząć?

Joga twarzy może wydawać się dość skomplikowana. Osoby zaczynające swoją przygodę z nią potwierdzają jednak, że nie ma się czego bać. Stosując kilka prostych zasad można w niedługim czasie uzyskać oszałamiające rezultaty. Tym, o czym warto pamiętać, jest przede wszystkim rola, jaką odgrywa systematyczność wykonywania ćwiczeń. Jeśli będziemy poświęcać im czas jedynie sporadycznie, oczekiwanie na spektakularne efekty nie będzie uzasadnione. Warto też pamiętać o tym, że choć joga twarzy zajmie nam zaledwie kilka minut, dobrze jest zatroszczyć się o to, aby podczas wykonywania ćwiczeń w naszym otoczeniu panował spokój sprzyjający tego rodzaju wysiłkowi. Dobrym pomysłem przed rozpoczęciem ćwiczeń jest też nałożenie na skórę twarzy kremu o nawilżającym działaniu.

Do ćwiczeń najlepsza jest pozycja siedząca lub leżąca. Będziemy wykonywać je pozbawieni czujnego oka eksperta, warto więc zaopatrzyć się wcześniej w lustro, które pozwoli nam na kontrolowanie tego, czy działamy w prawidłowy sposób. Co do zasady, ćwiczenia trwają około 10 sekund, każde dobrze jest przy tym powtórzyć kilka razy.

Prosty zestaw dla początkujących

W sieci można znaleźć dziesiątki ćwiczeń wchodzących w skład jogi twarzy, zarówno w formie opisowej, jak i w formie wideo. Najprostszym jest z pewnością wykonywanie pionowych ruchów głową tak w przód i w tył, jak i na boki. Pomocne może być rozciąganie szyi przy maksymalnym odchylaniu głowy do tyłu, wymawianie samogłosek z rozciąganiem ust i policzków, a także –

Dodaj komentarz