Jak odżywić włosy po lecie?

Choć większość z nas kocha lato, z całą pewnością nie jest to pora roku przyjazna dla naszych włosów. Przeciwnie, już pod koniec wakacji można dostrzec, że stają się one nie tylko suche i matowe, ale również wyjątkowo kruche. Czy jednak oznacza to, że jedynym sposobem na odżywienie włosów po lecie jest wizyta złożona w salonie fryzjerskim? Na szczęście, wspomniana opcja jest zaledwie jedną z kilku, z jakich możemy skorzystać.

Co osłabia włosy latem?

Jak to możliwe, że pora roku niosąca tak duże korzyści naszemu organizmowi, nie służy naszym włosom? Okazuje się, że winne są temu warunki pogodowe, które sami uważamy za znakomite. Włosom nie sprzyja nie tylko promieniowanie UV, ale również wiatr i wysokie temperatury. Szkodzi im też woda – zarówno słona, z którą mamy do czynienia w morzu, jak i chlorowana, z którą mamy kontakt kąpiąc się w basenie. Jakby tego było mało, zadania nie ułatwia klimatyzacja, nieodpowiednia pielęgnacja oraz nieodpowiednia dieta. Wszystkie te czynniki sprawiają, że dochodzi do uszkodzenia łusek włosa, a także keratyny będącej jego głównym budulcem.

Regeneracja włosów po lecie – od czego zacząć?

Po lecie włosy potrzebują wsparcia w postaci składników odżywczych. Ich dawka nie powinna być przy tym mała. Tylko potężny zastrzyk będzie w stanie wspomóc regenerację i odbudowę uszkodzonej strultury, a także wspomóc proces nawilżania i wzmacniania cebulek. Jeśli zależy nam na prawidłowej pielęgnacji włosów po lecie, strzałem w dziesiątkę z pewnością okażą się te kosmetyki, w których składzie znajdziemy nie tylko witaminy A i E, ale również proteiny i keratynę. Przydadzą się też humektanty – substancje naturalne znane ze swoich właściwości nawilżających. Jeśli włosy po wakacjach sprawiają wrażenie wysuszonych, dobrze jest też zastanowić się nad zastosowaniem olejów roślinnych – sposobu na otulenie ich filmem ochronnym, aby zapobiec ich dalszym uszkodzeniom.

Peeling skóry głowy – zabieg nie tylko po lecie

Peeling skóry głowy nie jest może najbardziej popularnym zabiegiem. Coraz częściej można jednak usłyszeć, że warto włączyć go do stałej pielęgnacji włosów. Po lecie, gdy włosy są szczególnie osłabione, można z powodzeniem wykonać go po raz pierwszy. Skuteczność peelingu wynika przede wszystkim ze specyfiki samej skóry głowy. Może na niej zalegać martwy naskórek, tak samo, jak ma to miejsce choćby na twarzy. Jeśli nie będziemy dążyć do jego usunięcia, pory zaczną się zatykać, a tym samym również cebulki będą pozbawione zabiegów, dzięki którym możliwy jest prawidłowy wzrost zdrowych włosów. Systematyczny peeling skóry głowy pozwala zresztą nie tylko na jej oczyszczenie, ale i dotlenienie.

Zabieg cieszy się rosnącą popularnością, na rynku nie brakuje więc kosmetyków, które ułatwiają jego przeprowadzenie. Warto jednak pamiętać o tym, że możemy również zrobić je samodzielnie. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest połączenie stosowanego zazwyczaj szamponu i cukru.

Domowy zabieg po lecie – olejowanie włosów

Osoby zawodowo zajmujące się pielęgnacją włosów coraz odważniej mówią o tym, że to właśnie ich olejowanie jest najskuteczniejszą metodą pozwalającą na uzupełnianie ubytków, jakie powstają w ich łuskach. Oleje nie tylko wzmacniają włosy, ale również przyspieszają proces ich regeneracji. mają też właściwości odżywiające i nawilżające. Oczywiście, po pierwszym olejowaniu trudno mówić o spektakularnych rezultatach. Jeśli jednak zabieg ten jest wykonywany systematycznie, nie mija wiele czasu, a włosy zaczynają zachwycać swoją objętością, nawilżeniem i miękkością.

Dodaj komentarz